Закон і Бізнес


Зайвий півник

Суд дозволив птахофабрикам позбавлятися від курчат чоловічої статі


№24 (1426) 22.06—28.06.2019
1746

Німецький суд вирішив долю півників. Захисники тварин домагалися заборони на їхнє вбивство на птахофермах. Поки що перемогли економічні інтереси.


Приводом для судових розглядів стали плани припинити знищення півників у 2013 році в Північному Рейні — Вестфалії. Кілька птахофабрик вирішили оскаржити їх у суді. Представники індустрії посилалися на закон про захист тварин, який дозволяє вбивство тварин, якщо для цього є розумна причина, повідомляє DW.

Суд у Мюнстері вирішив, що птахоферми мають рацію: для розведення свійської птиці півні не потрібні, і, оскільки ефективного методу визначення статі курчати ще в яйці не знайшли, знищення півників, які вже вилупилися, виправдане економічними міркуваннями.

Справа дійшла до Федерального адміністративного суду, бо захисники тварин не захотіли миритися з таким рішенням. На їхню думку, економічні інтереси не можуть бути вищими за гуманне ставлення до тварин.

Але і ФАС Німеччини визнав масове знищення півнів законним — до розроблення альтернативних методів визначення статі курчати, яке ще не вилупилося. У міністерстві продовольства і сільського господарства погодилися, що вбивство пташенят неетичне, й наполягали на припиненні цієї практики. Але методи визначення статі курчат, які існують сьогодні, дуже дорогі й не можуть застосовуватися в масовому птахівництві.

У країнах Євросоюзу дозволяється вбивати пташенят чоловічої статі протягом перших 72 год. За день на птахофермах у Німеччині знищують за допомогою газу тисячі курчат чоловічої статі. Тільки за минулий рік у країні, за даними міністерства продовольства і сільського господарства, було вбито 45 млн півників.