Закон і Бізнес


ВАКС доведеться розглянути 7 тис. справ, але судді думають інакше


Суддя ВАКС Дмитро Михайленко (у центрі)

14.06.2019 16:02
2980

Державна судова адміністрація України здійснила приблизний прорахунок навантаження антикорупційників, але вони знайшли в ньому недоліки.


На форумі «Єдність судової практики: погляд Європейського суду з прав людини та Верховного Суду» суддя Вищого антикорупційного суду Дмитро Михайленко зазначив, що не усі справи у вересні потраплять до новоствореної установи, передає «Закон і Бізнес».

Утім, суди будуть передавати провадження, розгляд яких уже розпочато, перші інстанції безпосередньо до ВАКС, другі — одразу до його Апеляційної палати.

Разом з цим, Д. Михайленко відмітив, що окрім справ колеги передаватимуть їм іще й клопотання, які надійшли до слідчих суддів і не були розглянуті до початку роботи ВАКС. Але оскільки слідчим суддям подають ще й скарги, їх антикорупційники не прийматимуть, через те, що законодавець цього не прописав.

Та браку навантаження у суддів точно не буде. Д. Михайленко, який разом з колегами досліджував дану тему, прогнозує, що у 2022-2023 рр. вони будуть виносити по 2-3 вироки в день.

Закон і Бізнес