Закон і Бізнес


Визнана корупціонером чиновниця продовжує працювати на посаді


Дані рєестру НАЗК щодо А.Загребельської. Для збільшення натисніть на зображення.

13.06.2019 10:27
1239

Схоже, визнання українським судом чиновника корупціонером та внесення даних про це до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, не обов’язково тягне за собою звільнення особи з посади.


Державного уповноваженого Антимонопольного комітету України Агію Загребельську було притягнуто до відповідальності за ч. 2 ст. 172-6 (Порушення вимог фінансового контролю) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно з фабулою справи, перебуваючи на посаді державного уповноваженого Антимонопольного комітету України, будучи особою, на яку поширюються вимоги Закону «Про запобігання корупції» А.Загребельська несвоєчасно подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування в зв'язку з отриманням доходу від продажу транспортного засобу.

Національне агентство з питань запобігання корупції направило матеріали до Солом'янського районного суду м. Києва, який постановою від від 08.02.2019 визнав чиновницю винною у вчиненні адміністративного правопорушення. 25 березня Київський апеляційний суд підтвердив (залишив без змін) таке рішення, а 22 квітня Касаційний кримінальний суд ВС відмовив у відкритті касаційного провадження у справі №760/31723/18.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 83, п. 3 ч. 1 ст. 84 Закону «Про державну службу» державна служба припиняється у разі втрати права на державну службу або його обмеження. Однією з підстав для припинення державної служби у зв’язку із втратою права на державну службу або його обмеженням є набрання законної сили рішенням суду щодо притягнення державного службовця до адміністративної відповідальності за корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення.

Також за законом на державну службу не може вступити особа, яка піддавалася адміністративному стягненню за корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення - протягом трьох років з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили (п. 5 ч. 2 ст. 19 Закону «Про державну службу»).

Закон і Бізнес