Закон і Бізнес


Експертиза за дорученням


№23 (1425) 15.06—21.06.2019
2537

Необхідність звертатися до суду задля призначення експертного дослідження обмежує сторони у свободі подання своїх доказів. А це унеможливлює реалізацію права на захист.


Такими аргументами група народних депутатів намагається переконати Конституційний Суд у необхідності скасувати зміни до стст.242—244 Кримінального процесуального кодексу та ч.1 ст.7 закону «Про судову експертизу», внесені під час процесуальної реформи.

Як стверджують нардепи, тепер сторони не лише обмежені у праві ініціювати проведення експертизи, а й не можуть самостійно визначити коло питань для експерта. Все залежить від слідчого судді, а не обраної лінії захисту.

До того ж звужено право вибору експертної установи у кримінальному провадженні. Це призвело до монополії державних експертних установ та обмежило право на професію для приватних експертів. Водночас значне навантаження, яке припало на перших, унеможливлює своєчасне отримання експертного висновку, що суттєво затягує судові процеси.

Як вважає суб’єкт подання, тим самим порушується право на захист, принцип змагальності сторін, гарантовані ст.129 Конституції.

Нагадаємо, що раніше до Верховної Ради вносилися кілька проектів, які мали відредагувати зазначені положення КПК, але вони не були підтримані у сесійній залі.