Закон і Бізнес


Безгрішна влада

Одіозним політикам немає доступу до держорганів


Право сусіда, №27 (962) 03.07—09.07.2010
1517

Депутати Держдуми, котрі представляють Уральський федеральний округ, запропонували заборонити судимим людям працювати в органах влади. Дsепутати прагнуть унести від¬по¬відні зміни до законодавства, щоб раз і назавжди покінчити з одіозними чиновниками.


На сьогодні в законодавстві є певні обмеження. Як повідомив депутат Дмитро Вяткін, вони стосуються людей, судимих за тяжкі й особливо тяжкі злочини, і котрі мають незняту або непогашену судимість.
«Те саме стосується осіб, засуджених за злочини екстремістського характеру, а також яких притягали до адміністративної відповідальності за збут, виготовлення і розповсю¬дження нацисткої символіки», — відзначив Д.Вяткін.
На його думку, необхідно розширити перелік осіб, на котрих поширюються обмеження, прибравши вказівки на «незняття» і «непогашення» судимості.
Повноважний представник Микола Вінниченко також запропонував, аби всі кандидати в депутати проходили детектор брехні. Його ідею підтримали багато депутатів, проте було зазначено, що з юридичної точки зору нікого не можна примусити проходити детектор.
Як відзначив депутат Ігор Барінов, кандидати мають давати згоду на перевірку персональних даних, заявивши, що ця практика вже давно застосовується в «Єдиній Росії».
«І якщо такий самий алгоритм використовуватиметься в інших політичних партіях, то в такому разі ми зможемо позбавитися багатьох одіозних людей», — підсумував І.Барінов.