Закон і Бізнес


Очищення ВККС та ВРП


№22 (1424) 08.06—14.06.2019
9800

Відновлювати довіру потрібно не лише до судової влади, а й до органів, які відповідальні за її кадрове наповнення. А для цього потрібно позбавити ці органи від заполітизованості.


Так, народний депутат Валерій Писаренко зареєстрував проекти змін до законів «Про судоустрій і статус суддів» та «Про Вищу раду правосуддя», які покликані відновити довіру до Вищої кваліфікаційної комісії суддів (№10366) та ВРП (№10365).

Свою ініціативу нардеп пояснює тим, що саме члени цих органів несуть відповідальність за існуючий стан справ у судовій системі. Зокрема, за незавершену впродовж кількох років процедуру кваліфікаційного оцінювання, не проведення конкурсів на зайняття вакантних посад у судах, свавільне звільнення суддів тощо.

Тож пропонується очистити склади комісії та Ради від членів, які не змогли ефективно реалізувати свої функції. Крім того, передбачається заборонити обіймати посади у цих органах тим, хто вже входив до складу ВККС, ВРП або ВРЮ до набрання чинності цими законами.

Окремо передбачено, що повноваження діючих членів ВККС та ВРП негайно припиняються, а також визначена процедура і строки формування нового складу цих органів.