Закон і Бізнес


Турист у негліже


№21 (1423) 01.06—07.06.2019
2070

Муніципалітет чорногорської Будви вирішив розробити правила поведінки під час туристичного сезону. За прикладом Хорватії можуть бути введені штрафи за перебування в громадському місці «в неналежному вигляді».


На розробку «кодексу поведінки туриста» відведено два місяці. Громадянам запропоновано вносити свої пропозиції. Також штраф можуть накладати за такі звичні для Будви явища, як неправильне паркування, гучна музика, сушіння білизни, викидання сміття і навіть недостатньо презентабельний вигляд будинків.

Раніше в Хорватії адміністрація міста Хвар на однойменному острові ввела покарання за неналежну поведінку в громадських місцях. Там за голий торс чоловікам доведеться викласти €500, стільки ж заплатять жінки, які гуляють у купальнику за межами пляжу.

Проте найсуворіше покарання загрожує за пияцтво: якщо туриста заскочать з пляшкою в руці або п’яним, він заплатить штраф у розмірі €700.

«Все повинне мати свої межі. Заробіток за всяку ціну — не те, до чого ми прагнемо, ми раді гостям, але вони повинні пам’ятати, як треба поводитися», — пояснили в мерії Хвара.