Закон і Бізнес


Житло за філіжанку кави

В Італії будинки роздають задарма заради ремонту


Будинки в Муссомелі виглядають не такими вже й старими, враховуючи їхній вік.

№20 (1422) 25.05—31.05.2019
1851

Маленькі італійські села щосили намагаються утримати жителів, багато з яких виїжджає в міста. Тому стає традицією виставляти на продаж старі будинки за ціною філіжанки кави.


Так, на півдні Сицилії, в місті Муссомелі, місцева влада виставила на продаж близько сотні старих домів, вартість кожного — €1. Майбутнім власникам було висунуто умову: протягом року вони зобов’язані провести капітальний ремонт, який обійдеться їм приблизно в €95 за м2. Інакше покупець втратить унесений гарантійний депозит у розмірі близько €7000, повідомляє The Sun.

Міська влада заявила, що готова надати допомогу архітекторів та інженерів. Утім, можна провести реконструкцію і своїми силами. Очікується, що найближчим часом з’являться ще 400 пропозицій.

Раніше влада італійського муніципалітету Самбука-ді-Сицилія також оголосила про розпродаж будинків за €1. На продаж були виставлені десятки історичних об’єктів з метою привернути в місто, що потерпає від депопуляції, нових жителів і поліпшити його вигляд. Покупців зобов’язали відремонтувати оселі протягом 3-х років, витративши не менш як €15000.