Закон і Бізнес


Про посвідчення водія


№20 (1422) 25.05—31.05.2019
4244

Посвідчення на право керування транспортним засобом, що належить особі, яка переїжджає на постійне місце проживання до нас, дійсне на території України протягом 60 днів з дати видачі органами ДМС документів на постійне проживання в Україні, а після цього підлягає заміні.


Про таке йдеться в постанові Верховного Суду від 8.05.2019.

Товариство звернулося до господарського суду з позовом проти страхової компанії про стягнення відшкодування за договором добровільного страхування на транспорті. Місцевий суд у задоволенні вимог відмовив. Апеляційна інстанція те рішення скасувала та прийняла нове, яким позов задовольнила.

Залишаючи без змін вердикт апеляційної ланки, колегія Касаційного господарського суду у постанові №914/2907/16 зазначила таке.

Доводи страхової компанії про те, що під час виникнення пожежі авто керував водій, який не мав посвідчення відповідної категорії, оформленого та виданого в Україні, є необґрунтованими.

Згідно з п.30 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 8.05.93 №340, особи, які тимчасово перебувають на території України, мають право на керування ТЗ за наявності міжнародного посвідчення водія або посвідчення водія іноземної держави, що відповідає вимогам Міжнародної конвенції про дорожній рух 1968 р.