Закон і Бізнес


В Україні захисники є беззахисними, — адвокат


14.05.2019 12:04
2614

Відповідно до статистики кримінальних проваджень, з 2017 року по теперішній час за статтями 397-400 КК України було внесено відомості про вчинення кримінальних правопорушень щодо адвокатів до ЄРДР 665 разів.


Про це ідеться у публікації заступника голови Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності при НААУ Юрія Григоренка «Захисники без захисту», передає «Закон і Бізнес».

«Як видно зі статистики, масовий характер мають випадки звернення адвокатів із заявами про вчинення щодо них кримінальних правопорушень за статтями, де адвокати є спеціальним суб'єктом (потерпілим) є адвокат, які передбачають відповідальність за прошення професійних прав та гарантій адвокатів», — прокоментував ситуацію Ю.Григоренко,

Так в 2017 році зареєстровано 315 кримінальних проваджень, в 2018 році 307, у першій половині 2019 року 43.

У першій половині 2019 року за статтями:

Ст. 397 КК (втручання в діяльність захисника чи представника) – 36, що становить 84%,

Ст. 398 КК (погроза або насильство щодо захисника чи представника ) – 5, що становить 12%,

Ст. 399 КК (умисне знищення або пошкодження майна захисника чи представника) – 2, що становить 4%

Ст. 400 КК (посягання на життя захисника чи представника особи у зв’язку з діяльністю, пов’язаною з наданням правової допомоги) – 0, що становить менше 0%.

Всього в першій половині 2019 року до суду скеровано з обвинувальним актом 0% кримінальних проваджень, закрито 12% кримінальних проваджень,  щодо 88% кримінальних проваджень не прийнято жодного рішення.

З вищенаведеного аналізу очевидним є те, що правоохоронці продовжують ігнорувати випадки порушення професійних прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності. Фактично, стороною обвинувачення саботується розслідування кримінальних проваджень де адвокати є потерпілими, пропри те, що зазначені факти вчинення злочинів щодо адвокатів пов'язані з їх професійною діяльністю.

Можна з повною впевненістю сказати, що в Україні захисники є беззахисними. Звідси виникає питання про яку рівність сторін у процесі може йти мова, а про незалежність адвокатської професії від стороннього втручання та тиску в зв'язку з правовою позицією адвоката годі й мріяти.

Повний текст публікації «Захисники без захисту» можна почитати за  посиланням.

Закон і Бізнес