Закон і Бізнес


У Болівії масово звільняють суддів


04.05.2019 17:49
2884

У Болівії з 2017 року було стихійно звільнено майже 100 суддів. У цьому правозахисники звинувачують Раду суддів Болівії.


Міжнародна правозахисна організація «Human Rights Watch» звинуватила Раду суддів Болівії у підриві суддівської незалежності, передає «Закон і Бізнес» із посиланням на «UP».

Як відзначили правозахисники, Рада свавільно звільняє десятків суддів, призначених довічно.

Зазначимо, звільнення суддів є частиною реформи системи правосуддя, яка розпочалася у 2016 році під керівництвом Комісії, більшість членів якої є прихильниками Президента Болівії Ево Моралеса, який виступає проти суддівської незалежності.

HRW наголошує, що Болівія є учасником кількох договорів про захист прав людини, у тому числі Міжнародного пакту про громадянські і політичні права й Американської конвенції з прав людини, що вимагають гарантій незалежності суддівської влади.

Комітет ООН з прав людини, який наглядає за дотриманням пакту, наголошує урядам, що право на незалежну і неупереджену судову систему є абсолютним правом, яке не підлягає виняткам. Комітет вважає, що «вимога щодо незалежності стосується, зокрема, процедури призначення суддів, і гарантій безпеки перебування їх на посаді». Суддів можуть звільнити лише через неправомірні дії або некомпетентність за об’єктивною та неупередженою процедурою.

HRW серед іншого закликає «Організацію американських держав» обговорити питання на своєму засіданні.

Закон і Бізнес