Закон і Бізнес


Наступна генерація

Молоді адвокати виступають за жорсткі правила спілкування в сомережах


№14 (1416) 13.04—19.04.2019
Лариса СВІРІНА
1229

У дописі на сайті Національної асоціації адвокатів України координатор NextGen з Одеси наголосив на неприпустимості використання правниками соціальних мереж для задоволення своїх амбіцій.


Задля підтримки молодих адвокатів та розвитку професії НААУ запустила проект NextGen, який отримав статус комітету НААУ. За задумом ініціаторів проекту, він має сприяти зростанню та інтеграції спільноти молодих правників, створенню модернізованих навчальних форматів і нетворкінгових платформ, а також виявленню нових лідерів.

Основним завданням натхненників ініціативи є:

• надання молодшим колегам (до 35 років) робочих інструментаріїв для залучення клієнтів;

• організація співпраці з метрами адвокатури та органами самоврядування;

• створення комфортних умов для свого професійного розвитку;

• налагодження постійного контакту з адвокатською спільнотою.

Незважаючи на те що проект є молодим, його координатори вже висловлюються щодо власного бачення розвитку як самої ініціативи, так і адвокатури в цілому. Так, одеський адвокат Володимир Мацко в дописі на сайті НААУ зауважив, що керівники регіональних відділень комітету NextGen мають чітке бачення перспектив адвокатури та її відповідності тенденціям сьогодення. Правник наголосив на необхідності єднання та зміцнення спільноти, що має відбуватися не тільки в частині законодавчого регулювання, а й в об’єднанні зусиль адвокатів з метою побудови міцного інституту захисту прав і свобод громадян.

Зокрема, на думку В.Мацка, доцільно було б переглянути етику присутності правників у соціальних мережах. Адже сьогодні окремі адвокати, послуговуючись технологічними здобутками, використовують адвокатуру не за її призначенням, а для задоволення своїх амбіцій та нерідко демонструють неетичну поведінку.

Для вдосконалення фахового рівня адвокатів подібні комітети розпочали свою роботу в багатьох містах України, зокрема Києві, Одесі, Львові та Дніпрі.