Закон і Бізнес


Про кошти на освіту


№13 (1415) 06.04—12.04.2019
2759

Належне фінансування навчальних закладів є невід’ємною складовою гарантування права на освіту. Про таке йдеться в постанові Верховного Суду від 26.02.2019.


Директор гімназії звернувся до суду з адміністративним позовом проти міської ради. Просив визнати незатвердженим пункт статуту. Вимоги мотивував тим, що під час затвердження нової редакції статуту на засіданні міськради розглядалося лише питання щодо порядку ведення діловодства та бухгалтерії.

Водночас при ознайомленні з новою редакцією статуту позивачу стало відомо, що вона відрізняється від редакції статуту, затвердженої відповідачем на пленарному засіданні, зокрема в частині, що стосується переліку предметів, при вивченні яких повні класи діляться на дві підгрупи. Зокрема, цей перелік було скорочено за рахунок виключення з нього математики та літератури, що фактично призвело до звуження обсягів фінансування закладу освіти.

У постанові №442/8337/17 ВС вказав на таке. Оскільки невід’ємною складовою права на доступність загальної середньої освіти є належне фінансування її закладів, а вирішення цих завдань належить до компетенції сільської, селищної або міської ради, орган місцевого самоврядування порушив установлений порядок забезпечення фінансування навчального закладу. Зокрема, без винесення на розгляд сесії міськради відповідного питання та прийняття рішення у встановленому порядку до статуту гімназії внесено зміни щодо скорочення переліку предметів, при вивченні яких повні класи діляться на дві підгрупи, що призвело до скорочення обсягів фінансування та звуження гарантій доступності права на загальну середню освіту.