Закон і Бізнес


НПУ вимагає підвищення зарплат державних нотаріусів


02.04.2019 15:14
1424

Нотаріальна палата України звернулась до Міністра юстиції України Павла Петренка з приводу ситуації, що склалась із кадровим забезпеченням державних нотаріальних контор та оплатою праці державних нотаріусів.


Про це «ЗіБ» повідомили в прес-службі НПУ.

НПУ просить Міністерство юстиції України як державного регулятора нотаріальної діяльності, що здійснює керівництво державними нотаріальними конторами, ініціювати перед Кабінетом Міністрів України питання щодо підвищення посадових окладів державних нотаріусів у наступному розмірі:

- державний нотаріус – 3 розміри мінімальної заробітної плати;

- заступник завідувача державних нотаріальних контор (ДНК), державного нотаріального архіву – 3,2 розмірів мінімальної заробітної плати;

- завідувач ДНК, державного нотаріального архіву – 3,5 розмірів мінімальної заробітної плати.

На сьогодні посадові оклади державних нотаріусів залишаються дуже низькими у порівнянні з середнім рівнем заробітної плати по Україні, який складає 10 тис грн, йдеться у листі НПУ. Після певного збільшення у 2017 році місячний посадовий оклад державного нотаріуса складає 3200 грн, а завідувача ДНК 4 тис грн.

Відповідно до статистичної звітності державними нотаріусами протягом 2018 року до Державного бюджету було стягнуто 70 812 831 грн державного мита, а за надання додаткових послуг правового та технічного характеру отримано 254 338 364 грн.

Державні нотаріальні контори виконують надважливу соціальну функцію у державі, адже здебільшого саме до них за вчиненням нотаріальних дій звертаються малозабезпечені верстви населення.

При цьому, за інформацією Мін’юсту (лист від 20.03.2019), станом на 1 січня 2019 року в державних нотаріальних конторах та в державних нотаріальних архівах вакантними є 302 посади державних нотаріусів, а кількість працюючих державних нотаріусів складає 939 осіб.

Як зазначив президент НПУ Володимир Марченко,  однією з важливих передумов для подолання кадрового дефіциту в ДНК є збільшення розміру посадових окладів державних нотаріусів, адже це створить додаткові мотиваційні умови для роботи як для осіб, які вже мають свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю, так і для осіб, які тільки планують складати кваліфікаційний іспит.

Нотаріальна палата України готова брати участь у розробці відповідних змін до нормативно-правових актів та аргументувати перед урядом необхідність підвищення посадових окладів державних нотаріусів.

Закон і Бізнес