Закон і Бізнес


За порушення під час виборів передбачено штрафи та ув’язнення


29.03.2019 09:53
1255

31 березня стартують вибори Президента України. Щоб не довелося відповідати перед законом, необхідно дотримуватися правил голосування. Адже порушникам виборчого процесу загрожують штрафи та навіть обмеження волі.


Про ймовірні порушення та види покарань за порушення на виборчій дільниці розповіли фахівці юстиції Кіровоградщини в рамках інформаційної кампанії «Я маю право голосу!», передає «Закон і Бізнес» з посилання на прес-службу Мін’юсту.

Порушення під час голосування можуть мати різний характер. Серед найрозповсюдженіших випадків видача бюлетеня особі без документа, що підтверджує громадянство України; наявність одночасно кількох осіб у кабіні для таємного голосування; винесення бюлетеня за межі дільниці або ж його отримання не від члена виборчої комісії, а від сторонньої особи.

За вищезазначені порушення передбачається кілька варіантів відповідальності: штрафні санкції від 1700 до 5100 грн, виправні роботи до 2 років, та обмеження волі до 3 років.

Значно серйозніше покарання загрожує тим, хто пошкодить виборчу скриньку. За цей вчинок передбачене позбавлення волі від 5 до 7 років з обмеженням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю від 1 до 3 років.

Якщо на дільниці були зафіксовані порушення, про це обов’язково слід повідомити голову виборчої дільниці, офіційних спостерігачів і поліцейських.

Закон і Бізнес