Закон і Бізнес


Особливості контролю


№12 (1414) 30.03—05.04.2019
1295

Керівник практики трудового права Jurimex зустрілася з головою Державної регуляторної служби та в.о. голови Держгеонадр.


Зустріч була присвячена актуальним питанням державного нагляду (контролю), видачі ліцензій та інших дозвільних документів. З 1.01.2019 втратив чинність закон «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», яким було введено мораторій на перевірки суб’єктів господарювання. Тому важливо, щоб відновлення заходів державного нагляду (контролю), як, власне, і процес оформлення та видачі дозвільних документів, не перетворилися на тиск на бізнес.

Під час виступу керівник практики трудового права Jurimex Віта Цінчик порушила актуальне питання: чи можуть інспектори праці не прирівнювати цивільно-правові договори до трудових договорів, які стають підставою притягнення суб’єкта господарювання до фінансової відповідальності та накладення штрафу в розмірі 30 мінімальних зарплат за кожний укладений цивільно-правовий договір?

Голова ДРС Ксенія Ляпіна сказала, що інспектори праці не наділені повноваженнями тлумачити на власний розсуд характер правовідносин між сторонами цивільно-правового договору, адже трудове законодавство регулює виключно процес трудової діяльності, питання її організації. Недійсність правочину прямо не встановлена законом, але якщо одна зі сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність з підстав, установлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним. Таким чином, у разі неспростування презумпції правомірності договору всі права, набуті сторонами правочину за ним, повинні безперешкодно здійснюватися, а створені обов’язки підлягають виконанню.