Закон і Бізнес


Коли йдеш, іди


№12 (1414) 30.03—05.04.2019
1115

Європейський Союз завершив підготовку до можливого виходу 12 квітня Великої Британії зі складу співтовариства без угоди. А Єврокомісія закликала громадян і бізнес готуватися до жорсткого Brexit.


У зв’язку з тим що Палата громад британського парламенту вже двічі відкидала проект операції, 27 голів держав і урядів ЄС одноголосно ухвалили рішення про відстрочення Brexit на підставі двох можливих сценаріїв, передає ТАСС. Brexit відкладуть до 22 травня, якщо британський парламент схвалить угоду до кінця березня, або до 12 квітня, якщо цього не відбудеться.

У сценарії без угоди Британія «стане третьою країною без яких-небудь перехідних механізмів», відзначають в ЄК. Із цієї миті всі первинні та вторинні закони ЄС перестануть застосовуватися щодо Сполученого Королівства.

Зокрема, британських громадян піддаватимуть додатковим перевіркам на кордоні, при в’їзді в ЄС. Очікується, що виникнуть труднощі й затримки в аеропортах, морських портах. Британські компанії втратять можливість отримувати гранти від Євросоюзу.