Закон і Бізнес


Контролювати діяльність системи БПД буде новий орган нагляду


20.03.2019 16:42
1664

В Україні з’явиться новий орган нагляду за діяльністю системи надання правової допомоги, який виконуватиме функції контролю й моніторингу діяльності, надання незалежної оцінки роботи і надання пропозицій Міністерству юстиції і Уряду щодо бюджетування і подальшого розвитку системи БПД.


Відповідну постанову підтримав Кабінет міністрів України під час засідання 20 березня, передає «Закон і Бізнес» з посиланням на прес-службу Мін’юсту.

Прийнятий Урядом документ передбачає, що безпосередній контроль, моніторинг, оцінку ефективності, а також пропозиції щодо бюджетування системи БПД на наступні роки здійснюватиме незалежна наглядова рада, яка обиратиметься на публічному конкурсі.

Як зазначив Міністр юстиції Павло Петренко, конкурсна комісія для відбору членів ради буде сформована з представників міжнародних організацій. Наглядова рада також надаватиме пропозиції щодо бюджетування і концентрації ресурсів на тих категоріях громадян, які найбільше потребують правової допомоги від держави.

Починаючи з 2014 року, було розбудовано надзвичайно розгалужену систему безоплатної правової допомоги, яка включає 23 регіональні центри, 433 бюро правової допомоги і 96 місцевих центрів.

Міністр повідомив, що лише за минулий рік українці 623 тисячі разів звернулися до системи й отримали адвокатський захист чи фахову консультацію юристів. При цьому 400 тисяч клієнтів системи БПД – малозабезпечені громадяни, чий дохід є меншим за 2 прожиткові мінімуми доходів громадян. Серед них  —55 тисяч  учасників бойових дій, які отримали фахову допомогу щодо соціального забезпечення, отримання земельних ділянок, нарахування субсидій, виплата компенсацій та багато інших, які цікавлять наших воїнів чи їхніх родичів. Так само співробітники системи допомогли 58 тисячам внутрішньо переміщених осіб, які стали жертвами війни на Сході. Серед клієнтів системи, якими надається допомога, також люди з обмеженими можливостями, діти, жертви домашнього насильства та багато інших вразливих категорій населення країни.

Закон і Бізнес