Закон і Бізнес


Вибори он-лайн


№9 (1411) 09.03—15.03.2019
1491

Маємо першу у світі країну, що створила загальнонаціональну систему голосування через Інтернет. У березні був установлений рекорд: на виборах з особистого комп’ютера проголосував кожен четвертий.


За даними виборчої комісії, у ході дострокового інтернет-голосування у ході виборів до парламенту взяло участь майже 250 тис. виборців. Це понад 1/4 спискового складу. Загалом в Естонії — близько 900 тис. виборців.

Традиційне волевиявлення на виборчих дільницях пройшло 3 березня. Аби проголосувати з будь-якого комп’ютера, громадянинові потрібне тільки посвідчення особи з чипом (вони є майже в усіх) або віртуальне цифрове посвідчення особи. Також необхідно викачати з державного сайту відповідне програмне забезпечення.

Систему голосування через Інтернет Естонія першою у світі запровадила у 2005 році. Деякі інші країни пробували або планують увести такі системи, але балтійська держава залишається єдиною, де електронне голосування вдома стабільно працює і під час місцевих, і під час загальнонаціональних виборів.