Закон і Бізнес


Напередодні вироку


№9 (1411) 09.03—15.03.2019
2682

Викривальні статті заважають суддям здійснювати правосуддя. Адже прийняти рішення, яке анонсували в статті, — значить підтвердити правоту автора, а не прогнутися.


Наприкінці лютого у «Фейсбуку» з’явилася стаття «Ручні судді та кишенькові депутати: як бандити намагаються ділити владу в Покровську». У дописі Тамілу Стоілову з Красноармійського міськрайонного суду Донецької області звинуватили в тому, що вона систематично замінює тримання під вартою (як запобіжний захід) на домашній арешт.

Т.Стоілова вважає позицію автора втручанням у правосуддя. Вона визнає, що таке рішення дійсно приймала. В її провадженні перебувала справа про умисне вбивство та пограбування житла, яке скоїли троє неповнолітніх. Щодо одного з них було проведено психіатричну експертизу й поставлено діагноз — шизофренія. Т.Стоілова пом’якшила хлопцям запобіжний захід.

Слухання перебуває на завершальній стадії. Суддя вважає, що стаття у «Фейсбуку» з’явилась у відповідь на чиєсь замовлення та є спробою вплинути на рішення.

Про це жінка поскаржилась аж до чотирьох органів: Вищої ради правосуддя (№1022/0/6-19), Ради суддів, Генеральної та Красноармійської прокуратур. Вона просить відкрити провадження проти автора та захистити її від можливого подальшого тиску.