Закон і Бізнес


У справі Луцюка суддя заявила самовідвід


04.03.2019 10:14
4711

У справі за позовом Павла Луцюка про скасування рішення з’їзду адвокатів України щодо його звільнення як члена ВККС суддя заявила самовідвід.


Перше засідання Рівненського окружного адміністративного суду відбулося 28 лютого, передає «Закон і Бізнес» з посиланням на пресс-службу НААУ.

Раніше, 19 лютого заяву позивача було прийнято до розгляду та вжито заходи забезпечення позову шляхом призупинення дії двох рішень з’їзду адвокатів про звільнення П.Луцюка з посади, а також обрання на посаду члена ВККС Олександра Дроздова.

У судовому засіданні 28 лютого вирішувалося питання про зміну застосовного раніше заходу про забезпечення позову.

Суддя у справі Катерина Недашківська заявила самовідвід з тих підстав, що її колега (суддя цього ж суду Юрій Гломб) був присутній на з’їзді адвокатів Україні та особисто доповідав делегатам про обставини вчинення П.Луцюком порушень антикорупційного законодавства. У своєму виступі на з’їзді Ю.Гломб ставив питання про звільнення Луцюка на підставі наведених фактів. Вказані обставини були доведені документально та обґрунтували можливість сумніватися у об’єктивному та неупередженому прийнятті рішень суду.

Заяву про самовідвід судді К.Недашківської було задоволено. У цій справі має бути визначений новий склад суду. Прикметно, що наявність таких обставин, які були відомі судді, не завадили їй раніше задовольнити заяву про забезпечення позову та зупинити рішення з’їзду адвокатів.

Закон і Бізнес