Закон і Бізнес


Прострочене — їстівне


№8 (1410) 02.03—08.03.2019
914

У Німеччині влада має намір домогтися дбайливішого ставлення громадян до продуктів харчування. Для цього розроблена і схвалена програма Міністерства продовольства і сільського господарства.


Щороку німці викидають приблизно 11 млн т ще цілком придатних до вживання продуктів харчування. А кожен житель країни — в середньому 55 кг. Уряд має намір до 2030 року зменшити цей обсяг удвічі.

Розроблена програма передбачає вжиття заходів у кількох сферах. Одна з них — політична. Урядовим експертам доручено перевірити, наскільки чинне законодавство сприяє дбайливому ставленню до продуктів харчування. Але ухвалювати, як, наприклад, у Франції, спеціальний закон, що зобов’язує супермаркети віддавати непродані харчові товари благодійним організаціям, не будуть.

У цьому немає необхідності, пояснили кореспондентові DW у профільному міністерстві. Адже щороку німецькі доброчинні організації, за його даними, отримують від приблизно 30 тис. супермаркетів понад 260 тис. т продуктів, які вони роздають незаможним.

Крім того, просвітницькими заходами і переходом на «розумні» цифрові упаковки спробують домогтися зміни в поведінці німецьких споживачів.

Так, у країні часто плутають зазначений на товарі мінімальний термін зберігання з терміном придатності. Це призводить до того, що на смітнику дуже часто опиняються навіть нерозпечатані упаковки, зокрема молочних і м’ясних виробів. Експерти ж радять спочатку понюхати продукт або спробувати його на смак і лише при незадовільному результаті викидати.

Нарешті, міністерство настійно рекомендує споживачам перед відвідинами магазину складати список необхідних покупок і не йти по продукти харчування на голодний шлунок.