Закон і Бізнес


Довічна робота


№8 (1410) 02.03—08.03.2019
3244

Народні депутати знову вигадали машину часу. Вони запропонували прибрати з трудового законодавства норми, якими врегульовано контракт та строковий договір між роботодавцем та працівником.


Відповідний проект «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо посилення захисту прав працівників при укладення трудового договору та відстороненні від роботи» (№10069) нині розглядає Комітет ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

«Революційним» указаний акт роблять положення, покликані начебто захистити права працівників від звільнення. Тож, замість того щоб розвивати різні форми працевлаштування та йти шляхом європейських країн, народні депутати пропонують установити єдине та безстрокове місце роботи.

Не менш екстраординарними видаються норми, якими врегульовуються правила працевлаштування. Зокрема, забороняється вимагати від працівника надати резюме або пройти медичне обстеження. Також роботодавцям суворо заборонять збирати інформацію про попереднє місце роботи та причини звільнення.

От тільки хто буде нести відповідальність, наприклад, за допущення працівника з відкритою формою туберкульозу до роботи в дитячому освітньому закладі?