Закон і Бізнес


Журналісти з’ясують деталі продажу землі в АРК українським послом


13.02.2019 12:07
1044

Посол України в Канаді Андрій Шевченко відповідно до законодавства Російської Федерації продав нерухоме майно в Автономній Республіці Крим.


Про це свідчить договір купівлі-продажу 20 га землі, підписаний 17 листопада 2017 року, копію якого нещодавно було оприлюднено в Інтернеті, передає «Закон і Бізнес».

За наявною інформацією, у договорі на російському нотаріальному бланку зазначено, що власник цієї землі А.Шевченко, діє на підставі дипломатичного паспорта і продає ділянку за адресою: Російська Федерація, Республіка Крим, Сакський район. Дружина посла Анна Гомонай також дала свою згоду на продаж цієї землі відповідно до Сімейного кодексу Російської Федерації.

Від угоди на окупованій території посол виручив 4,7 млн. російських рублів, що становило 78 тис. доларів, уніс усі кадастрові платежі та заборгованості. Цим самим, на думку окремих експертів, він вчинив пряме і непряме визнання російської юрисдикції і російських органів на українській території. При цьому продаж земельної ділянки та отримання доходу не були відображені у декларації чиновника за 2017 рік.

6 лютого Голосіївський районний суд Києва зобов'язав прокуратуру АРК внести відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань з приводу таких дій посла і почати досудове розслідування.

Сам А.Шевченко назвав появу цих відомостей, а також процесуальні рішення в Україні юридичною війною, яку розгорнув екс-перший заступник глави Адміністрації Президента Андрій Портнов проти нього і його команди. Втім, коментарів по суті інформації, що компрометує, він не дав.

З урахуванням того, що оприлюднена інформація становить значний суспільний інтерес, редакція газети «Закон і Бізнес» підготувала та направила фігурантам справи відповідний інформаційний запит, відповідь на який буде оприлюднено у виданні.

Закон і Бізнес