Закон і Бізнес


10 днів на немовля

Молодих батьків відпускатимуть у декретну відпустку


У перші дні після народження немовляти батько все одно буде подумки не на роботі, а поруч із дружиною та дитиною.

№5 (1407) 09.02—15.02.2019
4546

Європейських працедавців зобов’яжуть давати декретну відпустку молодим батькам. Після народження нового члена сім’ї татусі в будь-якій країні ЄС гарантовано зможуть узяти мінімум 10 днів оплачуваної відпустки.


Це нововведення і низка інших пропозицій Єврокомісії, внесених у 2017 році, дістали попереднє схвалення Європарламенту і Ради ЄС. Вони можуть набрати чинності вже цього року.

Досі рішення про декретні відпустки ухвалювали самі країни — члени Євросоюзу. «Батьківська» відпустка була передбачена в 22 з 28 країн ЄС, а її тривалість варіювалася від 1-го дня в Італії до 64 у Словенії. Згідно з торішнім опитуванням «Євробарометра» такою можливістю скористалися понад 40% молодих батьків.

Крім декретної відпустки, європейські батьки зможуть брати додатково 5 днів на рік — вони додаються до відпусток обох батьків. Це передбачено і для тих, хто піклується про непрацездатних родичів.

Крім того, європейські працедавці будуть зобов’язані складати для співробітників гнучкий графік або, якщо дозволяє сфера діяльності, дозволяти частину роботи виконувати вдома.