Закон і Бізнес


Бізнесмени стали менше скаржитись на прокуратуру, але більше на податки


08.02.2019 10:33
1298

Бізнесмени скаржаться на податкову, поліцію та митників. Утім кількість скарг на прокуратуру зменшились.


Про це розповів колишній міністр фінансів Литви і теперішній бізнес-омбудсмен України Альгідрас Шемета, повідомив кореспондент видання «Закон і Бізнес».

За час свого існування з травня 2015 року Рада отримала приблизно 5000 скарг. Більшість із них стосуються податкових питань, на другому місці за тематикою — дії правоохоронних органів. 42% скарг припадає на столицю, на другому місці — Харківська область, далі — Дніпропетровська, Київська і Запорізька області. Найчастіше зазнають утисків представники оптової торгівлі, втричі менше  — нерухомість та промислове виробництво.

Останнім часом кількість скарг на Генеральну прокуратуру та СБУ зменшилась, зате збільшилась – на поліцію. Менше стали допікати бізнесменам органи місцевого самоврядування, але більше – митники та Міністерство юстиції. 97% бізнесменів задоволені співпрацею з Радою бізнес-омбудсмена, а 94% рекомендацій, наданих ними державні органи виконали.

За походженням інвестицій 88% з них були українськими компаніями.

«Рада бізнес-омбудсмена стала платформою для спілкування між владою та бізнесом», — стверджує А. Шемета.

До слова, Раду бізнес-омбудсмена створили для того, щоб захистити інтереси бізнесу та інвесторів від втручання влади і корупції. Її мета - забезпечити прозоре ведення бізнесу в Україні. Фінансується організація через мультидонорський рахунок ЄБРР. Сам омбудсмен двічі був міністром фінансів Литви, сьогодні у нього є штат із 35 фахівців – юристів та економістів.

Закон і Бізнес