Закон і Бізнес


Товстуни наступають

В Європі збільшується кількість осіб з надмірною вагою


В ЄС за останнє десятиріччя частка дітей віком 7—8 років з надмірною вагою знизилася з 13 до 12%.

№4 (1406) 02.02—08.02.2019
4776

З 2000 року кількість європейців, які страждають на ожиріння, зросла з 11 до 16%. Такий тренд спостерігається у всіх країнах ЄС: у жодній з них за останні 18 років не стало менше людей з таким діагнозом.


Такі дані оприлюднені в спільній доповіді європейського статистичного агентства «Євростат» і міжнародної організації ОБСЄ. Не допомагають і заходи щодо боротьби з ожирінням — додаткові податки на продукти з високим вмістом цукру чи солі або чесніші й докладніші описи на етикетках, пише «Європульс».

Найгірша ситуація в Угорщині: 30% дорослого населення країни важить набагато більше від норми. За кількістю людей із зайвою вагою та ожирінням Угорщина займає 4 місце у світі згідно з даними ВООЗ. У Португалії ожиріння зафіксоване у 29% жителів, у Фінляндії — у 26%.

В Євросоюзі з 2014-го діє стратегія боротьби із зайвою вагою і ожирінням у дітей. В її рамках шкільні їдальні переходять на здоровіше харчування, а також перестають продавати й рекламувати їжу та напої з «порожніми» калоріями.

Згідно з визначенням ВООЗ діагноз «ожиріння» ставлять дорослій людині, якщо індекс маси тіла (відношення маси тіла до квадрата зросту) перевищує 30. Якщо це відношення потрапляє в діапазон між 25 і 30, то в дорослого є надмірна вага. Для дітей віком від 5 до 19 років ці значення інші, межі норми вказані в спеціальних таблицях ВООЗ.

В Україні, за даними Мінохоронздоров’я за 2016 рік, від надмірної ваги потерпають 26% жінок і 16% чоловіків.