Закон і Бізнес


Людству на благо

Експерти визначили найкориснішу для планети країну


№4 (1406) 02.02—08.02.2019
2868

Фінляндія зайняла перше місце в рейтингу «хороших країн» — The Good Country Index. Вона випередила Ірландію, Швецію, Німеччину і Данію, що також опинилися в першій п’ятірці.


У міністерстві закордонних справ країни зауважили, що за рік Фінляндія перемістилася з 4-го місця на 1-е. У попередньому рейтингу лідирували Нідерланди, які зараз опустилися відразу на 12 сходинок.

Найкраща позиція у Фінляндії в категорії «Достаток і рівноправ’я» (2 місце), найгірша — в «Загальний світ і безпека» (51). Країна займає верхні рядки за показниками індексу цитування наукових статей, кількості патентів, свободи пересування і преси, кібербезпеки, вільної торгівлі, питань щодо біженців тощо.

Рейтинг обчислюється за більш ніж 30 параметрами, розділеними на 7 категорій і розрахованими на основі даних міжнародних інституцій, — від Організації Об’єднаних Націй до Міжнародного валютного фонду. Укладачі рейтингу відзначають, що його ідея проста: «З’ясувати, наскільки кожна країна на планеті сприяє загальному благу людства... наочно показати, приносить країна користь людству чи є тягарем для планети або чимось середнім».

У десятку найкращих увійшли Швейцарія, Норвегія, Франція, Іспанія та Канада. США і Росія виявилися сусідами: 40 і 41 місця відповідно.

Україна в списку зі 153 країн опинилася на 75 місці — між Сенегалом і Марокко. Це найгірший показник серед європейських країн.

При цьому наша держава отримала найвищу оцінку (1 місце) в категорії «Наука і технології». Але вниз потягли «Загальний світ і безпека» (131), а також вплив на клімат на планеті (133 місце).

Прикметно, що в попередньому рейтингу наша країна була 54-ю. Тепер на цій позиції Білорусь.