Закон і Бізнес


Сон заради навчання


№4 (1406) 02.02—08.02.2019
2355

Учні старших класів паризьких шкіл приходитимуть на навчання на годину пізніше: не о 8:00, як зараз, а о 9:00. Так підлітки зможуть висипатися і бути сконцентрованими на заняттях, отримувати вищі оцінки й уникати зайвого стресу.


Паризькі школи перейдуть на новий режим у наступному навчальному році. Якщо пізніший підйом добре вплине на старшокласників, шкільний розклад можуть змінити по всій країні.

Як показують численні дослідження, раннє пробудження не відповідає біологічним ритмам підлітків, тому їхня працездатність при такому режимі знижується.

Після того як в одній з приватних шкіл у Швеції початок уроків перенесли з 8:00 на 9:00, необхідну кількість балів для вступу до університету набрали на 40% більше учнів випускного класу.

Попри те що користь пізнішого початку шкільних уроків обговорюють у багатьох країнах Європи, не всі вважають, що це правильно. Наприклад, жителі Гельсінкі недавно відмовилися від перегляду графіка шкіл: їх обурили «ледачі діти». Поки що це питання в столиці Фінляндії залишається невирішеним.