Закон і Бізнес


Аукціон з умовами


№4 (1406) 02.02—08.02.2019
2235

Нещодавно набрав чинності закон «Про приватизацію державного і комунального майна», дія якого спрямована на подолання проблем, що перешкоджають прискоренню процесів приватизації. Проте, як виявилося, його виконання неможливе без коригування.


Так, на думку авторів проекту «Про внесення змін до Закону України «Про приватизацію державного та комунального майна» (№9494), під час застосування органами місцевого самоврядування окремих норм цього акта в процесі приватизації комунального майна виникають правові колізії та суперечності. Отже, з метою гармонізації пропонуються зміни.

Крім усунення формальних неузгодженостей, автори вважають за потрібне скасовувати результати аукціону щодо об’єкта малої приватизації та не повертати гарантійних внесків, якщо в торгах взяли участь потенційні покупці, які є між собою пов’язаними особами.

Крім цього, запропоновано низку змін щодо прав орендарів комунального майна, яке підлягає приватизації. Зокрема, орендар матиме право на першочерговий його викуп, якщо за час дії договору оренди він здійснив орендних платежів на суму не менше ніж 25% від ринкової вартості майна.

Також планується відшкодовувати орендареві за рахунок переможця на аукціоні витрати на невід’ємні поліпшення комунального майна. Якщо переможцем буде визнано самого орендаря, вартість таких поліпшень візьмуть до уваги під час остаточного розрахунку за об’єкт приватизації.