Закон і Бізнес


Пікантний вигляд

Британських вуаєристів покарають за фото під спідницею


№3 (1405) 26.01—01.02.2019
3092

Парламент Великої Британії прийняв закон, за яким за таємне фотографування жінок під спідницями в Англії та Уельсі тепер можна буде отримати до двох років в’язниці. У Шотландії це стало злочином 8 років тому.


Палата лордів ухвалила в третьому читанні доповнення до закону про злочини сексуального характеру. Згідно з документом «використання устаткування» під одягом іншої людини з метою сфотографувати або зняти на відео геніталії, сідниці або спідню білизну визнане різновидом вуаєризму і може бути покаране штрафом і/або ув’язненням на строк до 2-х років.

Апскертинг (від англ. upskirting; дослівно — «піднімання спідниці») став серйозною проблемою з появою смартфонів. Тому відповідні статті в законодавстві різних країн стали з’являтися нещодавно, і країн цих поки що небагато.

У кримінальному праві, як і в багатьох інших сферах, регіони Сполученого Королівства є автономними. У Шотландії пункт про апскертинг  в кримінальному кодексі з’явився в 2011 році. У 2018-му експерти підрахували, що відтоді щорічно порушувалося в середньому по 3,5 справи подібного роду.

В Англії кампанію за те, щоб офіційно назвати це явище злочином, почала в 2017 році мешканка Лондона Джина Мартін. Її он-лайн-петиція зібрала десятки тисяч підписів.

На початку кампанії Бі-Бі-Сі поговорила з деякими жінками, котрі стали жертвами апскертингу. Одну з них незнайомець сфотографував на автобусній зупинці. Іншу, вчительку за професією, фотографували учні-підлітки. Третя побачила, як незнайомець у магазині знімає під спідницею її 18-річну доньку.

Апскертинг вважається злочином в Австралії і деяких штатах США. У Новій Зеландії за таємне фотографування і відеозйомку інтимних частин тіла, зберігання таких матеріалів та їх поширення можна отримати до 3-х років тюрми. Такий же строк загрожує правопорушникові в Індії.