Закон і Бізнес


У Києві презентували коментар до виборчого законодавства


23.01.2019 14:38
2212

Сьогодні, 23 січня, у Києві відбулася презентація Науково-практичного коментаря Законів України «Про вибори народних депутатів України», «Про вибори Президента України», «Про місцеві вибори», що стане в нагоді тим, хто причетний до виборчого процесу в країні.


Автори науково-практичного коментаря — д.ю.н., доц., народний депутат України Юрій Чижмарь та к.ю.н., доц., директор Інституту теоретико-правових досліджень у сфері юстиції та інноваційних проектів Олександр Лавринович, передає «Закон і Бізнес».

До авторського колективу видання увійшли також представники провідних юридичних ВНЗ, наукових установ, а також визнані фахівці у галузі права.

В коментарі містяться усі три закони про вибори як Президента, так і про вибори народних депутатів та про місцеві вибори з усіма змінами та доповненнями до них, а також підзаконні нормативно-правові акти.

В Україні існує велика відповідальність за порушення виборчого процесу, а тому для не допущення порушень коментар стане в нагоді учасникам виборів, майбутнім кандидатам у депутати, їх помічникам, довіреним особам, спостерігачам на виборчих дільницях, членам виборчих дільниць, лічильних комісій, іншим особам, що на професійних чи громадських засадах беруть участь в організації виборчого процесу.

Як відомо чергові парламентські вибори в Україні (вибори народних депутатів України у Верховну Раду України 9 скликання) мають відбутися 27 жовтня 2019 року. Але таке враження, що вже розпочалась виборча кампанія, на повну силу працюють майстри соціологічних опитувань, бігборди рясніють обличчями і зверненнями політиків різного штибу. Так само у 2019 році мають відбуватися вибори Президента України. Офіційно чергові президентські вибори мають статися 31 березня 2019 року. Війна рейтингів вже почалась і коло претендентів навіть почало вимальовуватися.

Що стосується місцевих виборів, то вони відбуваються щодо обрання депутатів обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост. А також у територіальних об’єднаних громад, що утворені у відповідності до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

У травні 2018 року відбувалися місцеві виборі у 40 новостворених об’єднаних громадах. Вибори здійснюються у відповідності до приписів Закону України «про місцеві вибори». У будь-якому випадку всі вищезазначені вибори будуть відбуватися у відповідності до приписів чинних законів про вибори. Поточна редакція Закону «Про вибори народних депутатів України», наприклад, містить зміни, що були внесені у лютому 2016 року.

Наразі у Верховній Раді зареєстрований законопроект про внесення змін до вказаного Закону, але він не містить ніяких фундаментальних втручань у зміст нормативного акту, а стосується окремих питань суто формального характеру.

Таким чином, доцільним виглядає за рік до виборів оновити основні інформаційні та правові посили щодо базового законодавства про вибори, закласти методичний базис для широкого кола осіб, які будуть займатися виборами не тільки з огляду реалізації свого виборчого права, а й і практичного правозастосування у виборчому процесі.

Закон і Бізнес