Закон і Бізнес


Структура апарату


№3 (1405) 26.01—01.02.2019
10970

Мінімальна чисельність працівників відділу апарату суду має становити 4 особи, управління — 8 працівників у складі щонайменше двох відділів. Такі показники структури визначені Типовим положенням про апарат суду.


У документі, який затверджено Вищою радою правосуддя, передбачено, що в обов’язковому порядку в апараті мають утворюватися канцелярія, служба управління персоналом та бухгалтерська служба (якщо суд є розпорядником бюджетних коштів), а також служба судових розпорядників.

Очолює апарат керівник, якого призначає та звільняє з посади начальник теруправління або голова Державної судової адміністрації за погодженням з головою суду. Якщо апарат налічує понад 50 працівників, то в керівника можуть бути 2 заступники.

В управлінні чисельністю до 13 осіб включно його керівник має заступника, який одночасно очолює відділ. Якщо ж працівників більш як 13 — двох заступників, один з яких може не очолювати відділу. У свою чергу посада заступника начальник відділу вводиться у підрозділах з чисельністю понад 5 штатних одиниць, а при кількості працівників понад 10 у начальника відділу може бути 2 заступники.

Крім того, у складі управління чи відділу можуть утворюватися сектори з чисельністю не менше від 2-х осіб. А в апараті апеляційного, вищого спеціалізованого суду може утворюватися патронатна служба голови.