Закон і Бізнес


За нежирний продукт


№1 (1403) 12.01—18.01.2019
1517

У Великій Британії експерти запропонували обмежити калорійність страв. Поки що це тільки рекомендації, але якщо їх не виконуватимуть, то норми калорійності пропишуть у законі.


Виконавче агентство міністерства охорони здоров’я країни наполягає на введенні ліміту в 544 калорії на будь-який напівфабрикат. За даними The Sun, держава бореться з дитячим ожирінням і планує скоротити калорійність продуктів на 20% до 2024 року.

Сендвічі й салати, що продаються в супермаркетах, вирішили обмежити 550 калоріями, а основні страви в ресторанах — 951. Виробники товарів обурені запропонованим урядом планом. Критики назвали обмеження «деспотичними, антинауковими і нереалістичними».

Експерти попередили рестораторів і ритейлерів, що в разі небажання співпрацювати добровільно нові правила вступлять у силу на рівні закону.

Раніше австралійський дієтолог запропонував альтернативу поширеним стравам з високим вмістом калорій. Наприклад, замінити традиційну основу піци цвітною капустою, а замість калорійної борошняної пасти тонко нарізати цукіні.