Закон і Бізнес


Адвокатам призупинено свідоцтва через присвоєння повноважень членів ОАС м. Києва — КДКА


09.01.2019 17:49
5594

КДКА Вінницької області ухвалила рішення призупинити право на адвокатську діяльність адвокатам Володимиру Скрипачову та Валентину Степюку через присвоєння ними повноважень членів органів адвокатського самоврядування м. Києва.


Відповідне рішення КДКА прийняті 27 грудня 2018 року, передає «Закон і Бізнес».

Як зазначили в НААУ, В.Скрипачову призупинено право на здійснення адвокатської діяльності на 3 місяці, а В.Степюку — на 6 місяців. Рішення можуть бути оскаржені впродовж 30 днів до Вищої КДКА або до суду.

Комісія встановила, що адвокат В.Скрипачов під час конференції адвокатів м. Києва 7 жовтня 2017 року, що не мала законного статусу, дав згоду бути обраним до кваліфікаційної палати КДКА м. Києва, незважаючи на рішення Ради адвокатів України, зокрема, від 23 вересня 2017 року, знаючи про функціонування в м. Києва КДКА під головуванням І. Орлова.

Зазначені дії виражаються у позиціонуванні себе членом кваліфпалати КДКА м. Києва та наділенні себе не притаманними повноваженнями, які дозволяють приймати участь у проведенні кваліфікаційних іспитів, приймати рішення щодо видачі свідоцтв про їхнє складання.

Дисциплінарна палата послалась на положення профільного закону, відповідно до яких невиконання рішень органу адвокатського самоврядування та порушення Правил адвокатської етики є дисциплінарним проступком. При прийнятті рішення дисциплінарна палата Вінницької області врахувала факт неодноразового грубого порушення адвокатом закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», Правил адвокатської етики, невиконання та активної протидії виконанню рішень Ради адвокатів України та конференції адвокатів м. Києва від 8.10.2016 року, а також врахувала дестабілізуючі наслідки дисциплінарного проступку для роботи органів адвокатського самоврядування м. Києва.

Аналогічно адвокат В.Степюк, всупереч рішенням РАУ про відсутність статусу конференції у зборів адвокатів 7 жовтня 2017 року, дав згоду головувати на ній та бути обраним членом ради адвокатів м. Києва.

При цьому комісія встановила, що В.Степюк продовжує позиціонувати себе як член Ради адвокатів м. Києва та здійснювати дії, які суперечать закону, зокрема, надсилає до правоохоронних органів документи, які підписує як заступник голови ради адвокатів м. Києва.

Дисциплінарна палата при прийнятті рішення враховує факт триваючого неодноразового порушення адвокатом профільного закону, Правил адвокатської етики, невиконання та активну протидію виконанню рішень РАУ та конференції адвокатів м. Києва від 8.10.2016 року, а також дестабілізуючі наслідки його дій та блокування роботи Ради адвокатів м. Києва.

Закон і Бізнес