Закон і Бізнес


П’яний водій повертається


№51 (1401) 22.12—28.12.2018
3672

Суддя, який опинився під слідством через корупцію, звертається до вищих інстанцій з повідомленням про тиск. Він стверджує, що свого часу виніс обвинувальний вирок стосовно порушника, який його викрив, і хоче, аби той знову поніс відповідальність за проступок.


Одного дня Ігор Сараєв працював у себе в кабінеті в Приморському районному суді м.Маріуполя Донецької області. Раптом до нього ввійшло шестеро людей, у тому числі представники Національного антикорупційного бюро. Обшук, який провели відповідно до ухвали, тривав 8 год.

Потім І.Сараєв довідався, що обшук провели не лише в робочому кабінеті, а також у його будинку в присутності дружини та в автомобілі.

Наступного дня працівники Служби безпеки відвезли суддю в Краматорськ і вручили йому підозру в одержанні хабара. На думку правоохоронців, І.Сараєв отримав незаконну винагороду за розгляд справи громадянина, котрий керував авто напідпитку.

Через кілька днів стосовно судді обрали запобіжний захід — заставу. Чоловік вийшов на волю й вирішив поскаржитися на дії НАБУ до Вищої ради правосуддя (№6176/0/6-18), адже вважає всю цю справу тиском.

І.Сараєв стверджує, що наведені правоохоронцями факти не відповідають дійсності. А вся корупційна справа — не що інше, як помста провокатора, якому він свого часу виніс обвинувальний вирок. Тож законник звертає увагу на те, що, оскільки він тепер підозрюваний, справа порушника потрапила до іншого судді. Її треба розглянути у встановлені строки та встановити винність особи, котра сіла за кермо в нетверезому стані.

Позивач спробував змінити склад суду, поскаржившись до правоохоронних органів