Закон і Бізнес


Скаржіться безплатно


№51 (1401) 22.12—28.12.2018
7846

Народні обранці взялися за заповнення правових прогалин. Спонукало їх до цього виявлення відсутності єдності судової практики в питанні звільнення від сплати судового збору, зокрема під час захисту прав споживачів.


Аби виправити недоліки, у Верховній Раді зареєстровано проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо звільнення від сплати судового збору споживачів» (№9404).

Річ у тім, що нині в законодавстві існує правова колізія. Так, у положеннях ст.5 закону «Про судовий збір» визначено вичерпний перелік осіб, звільнених від сплати збору. Проте це суперечить ч.3 ст.22 закону «Про захист прав споживачів», за якою споживачі звільняються від сплати судового збору за подання позовних заяв, пов’язаних із порушенням їхніх прав. Отже, спостерігається збіг темпоральної (часової) та змістовної (сутнісної) колізій правових норм одного й того самого рівня.

Утім, прийняття цього проекту закону, крім формальних підстав, нічого не змінить у судовій практиці, яка й без того була узгоджена рішеннями Верховного Суду.