Закон і Бізнес


Найкращий подарунок


№51 (1401) 22.12—28.12.2018
2103

У Швеції, за традицією, обрали «подарунок року» — річ, яка «символізує свій час» і має великий попит у покупців. Результати виявилися доволі несподіваними.


Цьогоріч «подарунком року» став одяг з переробленої тканини. Це свідчить про відповідальний підхід шведів до споживання й прагнення оберігати природу і ресурси, повідомляє EuroPulse.

У 2018 році 40% шведів стали частіше замислюватися про проблеми навколишнього середовища. На думку експертів центру HUI Research, який вибирає «подарунок року», у відповідь на це формується новий тип економіки, де майже відсутнє поняття «сміття»: відходи одного виробництва стають сировиною для іншого. Тому речі з перероблених матеріалів — відмінний символ часу, їх створюють дизайнери не тільки у Швеції, але і в інших європейських країнах.

Прикметно, що на переробку йдуть не лише текстильні обрізки, а навіть пластикові пляшки. З них виробляють поліестер, який стає тканиною.

«Подарунок року» щорічно визначають з 1988-го. Першим таким подарунком стала хлібопічка, а минулого року — електричний велосипед.