Закон і Бізнес


Адвокати спостерігатимуть за голосуванням проекту 9055 у ВР


13.12.2018 13:02
3007

Адвокати спостерігатимуть за тим, щоб при розгляді законопроекту «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» №9055 народні депутати голосували особисто та фіксуватимуть голосування на відео.


Про це повідомила під час круглого столу в ЛігаБізнесІнформ голова Профспілки адвокатів Надія Корінна, передає «Закон і Бізнес».

Вона зазначила, що перебіг голосування за законопроект №9055 буде фіксуватися на відео колегами, повідомили в прес-службі НААУ.

Н. Коріна закликала народних обранців перед тим як голосувати, добре проаналізувати цей проект закону. Адвокати налаштовані захищати себе та не допустять кнопкодавства.

Голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Олександр Дроздов нагадав, що порушення регламенту можуть призвести до визнання законів неконституційними.

«Дуже свіжими в пам’яті рішення Конституційного суду України, за лютий і квітень цього року, де саме порушення процедури законопроектної діяльності , яка передбачена Конституцією і регламентом, призвело до того, що закони були визнані неконституційними», — сказав О. Дроздов і закликав нардепів не політизувати реформу адвокатури.

Н.Корінна зазначила, що законопроект може мати більш небезпечні наслідки в зв’язку з тим, що його розгляд збігається з початком виборчої кампанії та оголошенням з’їзду адвокатів України. «Адвокатуру хочуть зробити ручною, але після виборів нашими клієнтами може стати чинна влада», — зазначила вона.

Координатор громадської ініціативи Стоп9055, адвокат Юрій Григоренко зауважив, що законопроект є «глибоким реверансом у бік прокурора, слідчого та правоохоронних органів. І коли ми сьогодні говоримо, що реформатори в особі певних громадських організацій сильно переживають за адвокатів, ви бачите, яким цей законопроект є насправді. Треба розуміти, кому це вигідно і що буде після того, коли цей закон приймуть», — сказав він.

Народні депутати Андрій Помазанов та Олександр Дроздик наголосили на тому, що законопроект несе ризики для конституційних прав громадян та не може бути прийнятим. Відтак, вони закликали народних депутатів у жодному разі не підтримувати цей законопроект.

Законопроект «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» №9055 внесений до парламенту 6 вересня 2018 року як невідкладний. Комітет Верховної Ради із запобігання корупції визнав документ корупціогенним. Наразі документ перевіряє НАЗК, внаслідок чого законопроект не був внесений на розгляд народних депутатів минулого сесійного тижня.

Закон і Бізнес