Закон і Бізнес


Гараж-самобуд


№50 (1400) 15.12—21.12.2018
9948

Для багатьох автовласників гараж — як другий дім. То чому житловий будинок, зведений без дозволу, можна легалізувати, а дах для автомобіля та його водія — ні?


Приблизно так розмірковував автор проекту «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (№9365), пропонуючи розширити перелік нерухомості, яка має бути прийнята в експлуатацію за спрощеною процедурою.

Він нагадує, що п.9 розд.V «Прикінцеві положення» цього закону містить індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки а також господарські споруди загальною площею до 300 м2, у тому числі сільськогосподарського призначення. Для таких об’єктів, що збудовані без дозвільного документа, передбачений особливий порядок проведення технічного обстеження та прийняття в експлуатацію.

Індивідуальні гаражі не підпадають під дію цього закону. Тому громадяни, аби узаконити таку споруду, повинні пройти повну процедуру введення в експлуатацію, сплатити штраф і внесок на пайову участь у розвитку інфраструктури.

Тож пропонується виправити таку несправедливість. Щоправда, легалізувати гаражі-самобуди без штрафів і внесків можна буде тільки за наявності документів на право власності або постійного користування ділянкою, на якій вони розташовані.