Закон і Бізнес


В Україні підвищили податок на посилки і цигарки


11.12.2018 14:33
2789

Вже в новому році буде збільшено акциз на тютюнові вироби на 9%, а за поштові посилки з-за кордону, вартістю більше 100 евро, передбачено стягнення ПДВ. Уряд запевняє, що підвищення відповідних акцизів і рентних платежів дозволить залучити в бюджет близько 6 млрд гривень.


Президент України Петро Порошенко підписав бюджетоутворювальний закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (№9260), передає «Закон і Бізнес».

Під покращенням адміністрування окремих податків і зборів розуміється насамперед перегляд їх ставок.

Зокрема, планується збільшити з 1 січня 2019 року ставки акцизного податку на тютюнові вироби на 9%. Екологічний податок може зрости вже з Нового року аж у 25 разів — з 0,41 до 10 грн./т, із щорічним підвищенням далі ще на 5 грн./т до 2023 року.

Збільшаться ставки рентної плати за користування надрами для видобування нафти і конденсату на 2 відсоткових пункти та для залізної руди – на 0,8 відсоткових пункти. А за спеціальне використання лісових ресурсів доведеться платити у половину більше.

Для того, аби перекрити «сірий» імпорт операторів поштового зв'язку та експрес-перевізників зобов’яжуть стягувати ПДВ з товарів, що ввозяться до країни, сумарна фактурна вартість яких в одному відправленні для одного одержувача перевищує еквівалент 100 євро. Щоправда, на півроку введуть перехідний період, коли податок нараховуватимуть тільки з пересилань вартістю понад 150 євро.