Закон і Бізнес


Наслідки децентралізації

Щоб одні посадовці виконали власні рішення, інші мають іти до Феміди


№48 (1398) 01.12—07.12.2018
Алла БОБРУШКО, прес-секретар Чернігівського окружного адміністративного суду
2795

Міська та районна ради зобов’язалися спільно фінансувати заклади соціальної сфери. Та результатом співпраці стала заборгованість перед працівниками. Розв’язати проблему посадовці спробували в суді.


Районна рада звернулася до суду з позовом, в якому оскаржувала дії міської ради щодо неналежного виконання договору про співфінансування закладів та установ гуманітарної й соціальної сфери. Невиконання рішення міськради призвело до виникнення заборгованості із заробітної плати перед працівниками таких закладів. Тож позивач просив зобов’язати відповідача в повному обсязі виконувати рішення щодо надання міжбюджетних трансфертів до районного бюджету та дотримуватись умов договору щодо передання міжбюджетних трансфертів для співфінансування закладів гуманітарної та соціальної сфери району: бібліотечної системи, райради, центральної лікарні, міжшкільного навчально-виробничого комбінату.

Розглянувши подані сторонами документи й матеріали, заслухавши пояснення сторін, керуючись стст.139, 227, 241—243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства, Чернігівський окружний адміністративний суд вирішив позов задовольнити в повному обсязі.

У рішенні №2540/2680/18 суд зазначив, що видатки загального фонду на поточні міжбюджетні трансферти є захищеними видатками бюджету. Їх обсяг не може змінюватися при скороченні затверджених бюджетних призначень. Також суд зважив на неодноразові зустрічі керівництва району та міста з представниками трудового колективу бібліотеки, але жодних домовленостей не досягнуто, належних пояснень від відповідача не надходило. Тож суд дійшов висновку, що відповідач ігнорує власні зобов’язання за договором, не зважає на звернення районних органів влади та представників трудових колективів.

Станом на 27.11.2018 рішення не набрало законної сили.