Закон і Бізнес


Дотягнутися до небес

Услід за сиротеркою та огірком у Лондоні з’явиться тюльпан


У багатьох лондонських хмарочосів вельми химерні форми. Крайній зліва — та сама «сиротерка», а крайній справа — «Вокі-Токі».

№48 (1398) 01.12—07.12.2018
Джастін ПАРКІНСОН, Бі-Бі-Сі
1814

Лондон незабаром може обзавестися новим хмарочосом заввишки понад 300 м. У планах ще сотні таких будівель. Чи є обмеження на будівництво подібних велетнів у британській столиці?


Тут вже є кілька добре помітних висоток — «Шард» («уламок»), «Чизгрейтер» («сиротерка») і «Геркін» («огірок»). Тепер же влада розглядатиме проект нової висотної будівлі — «Тюліп» («тюльпан») заввишки 305,3 м. У його основі буде «стебло», а у верхній частині — оглядовий майданчик, ресторан, невеликий парк та освітня зона.

Будівля буде нижча за «Шард» лише на метр і стане другим за висотою хмарочосом у Великій Британії. Компанія-проектувальник сподівається звести його до 2025 року. Крім того, за наявною інформацією, у Лондоні у стадії планування перебуває 510 будівель, вищих за 20 поверхів.

Дозвіл на будівництво висотних та й узагалі будь-яких будівель у Британії дають ради місцевого самоврядування. Вони враховують, як новобудова вплине на інфраструктуру і транспортне навантаження, а також те, чи не буде вона затуляти денне світло для тих, хто живе в сусідніх будинках. Розташування будівель не повинне сприяти посиленню вітру, підвищенню шуму й надмірній появі відблисків.

Лондон разом із Сієтлом займає 56 місце у світі за кількістю будівель, вищих за 150 м. Тут їх 18. На першому місці Гонконг з 353 висотками. У Парижі лише дві таких будівлі, у Мадриді — 5, а в Берліні їх немає взагалі.