Закон і Бізнес


Відкриті кримінальні провадження проти суддів не розслідуються роками — РСУ


28.11.2018 13:15
2990

На більше ніж дві тисячі суддів відкрито кримінальні провадження, які не розслідуються роками. За роки судової реформи тільки вісім справ щодо суддів було доведено до суду.


Про це заявив Голова Ради суддів України Олег Ткачук під час першого засідання робочої групи, яка працюватиме над розробкою Положення про порядок надання правового захисту суддям, передає «ЗіБ».

Керівник робочої групи, голова Комітету з питань забезпечення незалежності суддів, суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Андрій Жук, зазначив, що питання правового захисту суддів не можна розглядати окремо від забезпечення незалежності суддів та судової влади в цілому, повідомили в прес-службі РСУ.

Інструменти такого правового захисту повинні забезпечити не тільки дієві механізми захисту суддів від кримінальних переслідувань та представництво їх інтересів у правовідносинах з іншими органами влади, а й у розробці та впровадженні комплексу правових засобів, спрямованих на забезпечення гарантій суддівської незалежності.

А. Жук повідомив, що вже розроблено проект положення щодо захисту суддів, запропонований адвокатом Олексієм Лясковцем.

«На більше ніж дві тисячі суддів відкрито кримінальні провадження, які не розслідуються роками. За роки судової реформи тільки вісім справ щодо суддів було доведено до суду. Це означає, що ми з вами маємо вирішувати велику проблему з посяганням на суддівську незалежність. Питання правового захисту суддів - це одне із ключових завдань Ради суддів України, яке має комплексний характер і, врешті-решт, стосується забезпечення незалежності суддів від неправомірних дій і посягань. У підсумку - це питання нероздільне із забезпеченням права на справедливий суд для кожної людини», — підсумував О.Ткачук.

Учасники робочої групи домовились, що робочий проект відповідного Положення, який планується напрацювати до XVI позачергового З’їзду суддів України, буде представлено для обговорення всім суддівським колективам і лише після опрацювання всіх зауважень та пропозицій буде винесено для затвердження Радою суддів України.

Закон і Бізнес