Закон і Бізнес


«Вали звідси»-бонуси

Мігрантам запропонували оплатити оренду житла, аби вони покинули Німеччину


№47 (1397) 24.11—30.11.2018
Володимир ЄСИПОВ
3296

Переддень Різдва — час подарунків і великих грошових витрат. Міністерство внутрішніх справ Німеччини не виняток: з гігантських бігбордів на станціях берлінського метро воно звертається до пасажирів з передноворічною спецпропозицією.


Її суть: додаткова допомога на річну оплату оренди житла в рідній країні. Цільова аудиторія — іноземці, яким відмовлено в статусі біженця в Німеччині. За допомогою додаткових фінансових стимулів уряд ФРН прагне спонукати мігрантів до від’їзду.

За першу половину 2018 року з Німеччини, за даними tagesschau.de, добровільно виїхали 10669 осіб, примусово депортовані — 12261.

Ті, хто погодиться покинути країну, отримають допомогу на купівлю квитків і облаштування на батьківщині. За оцінками влади, примусова депортація одного мігранта обійдеться в середньому в €1500. А в разі добровільного від’їзду витрати скорочуються до €700.

Компенсаційний пакет регулярно поповнюється. Наприклад, той, хто зважиться виїхати з Німеччини ще під час розгляду своєї заяви про надання притулку, може отримати €1200. А €800 заплатять тим, хто не подаватиме апеляції на відмову й мовчки залишить ФРН у межах визначеного терміну. Злі язики називають ці виплати «вали звідси»-бонусами.

За словами прес-секретаря МВС Німеччини Елеонори Петерманн, спеціальна пропозиція спрямована на те, щоб за допомогою компенсації витрат на оренду житла протягом року полегшити облаштування на новому місці. Правда, сума допомоги обмежена €3000.