Закон і Бізнес


Голосування за ID-карткою


№47 (1397) 24.11—30.11.2018
2717

Прогрес не завжди полегшує життя людини. Наприклад, він може навіть позбавити її права голосу. Адже не на кожній виборчій дільниці може бути в наявності зчитувач для ID-картки.


Як відомо, віднедавна громадянам України припинили видавати паспорти у формі книжки. Проте ні Уряд, ні гарант Конституції не подбали про те, аби узгодити із цим нововведенням вимоги виборчого законодавства.

Тож нардеп Валерій Писаренко зареєстрував у парламенті проект закону «Про внесення змін до Закону України  «Про вибори Президента України» (№9293). Він гарантуватиме реалізацію виборчих прав особам, які мають паспорт у вигляді пластикової ID-картки.

Зокрема, передбачено, що такий документ також підтверджує громадянство України і є підставою для видачі виборчого бюлетеня на дільниці.

Оскільки особа, яка має намір стати Президентом, не зможе самостійно скопіювати з картки адресу прописки, до пакетів документів доведеться додавати довідку органу реєстрації, яка підтверджує відомості про його місце проживання. Натомість для реєстрації спостерігачами або членами виборчих комісій такі довідки брати не потрібно — вистачить копій картки з двох боків.