Закон і Бізнес


Корпоративні спори


№46 (1396) 17.11—23.11.2018
2100

На цьому тижні у Касаційному господарському суді вдосконалювали свої знання «господарники» місцевого рівня. Зокрема, вони дізналися про особливості та практику розгляду корпоративних спорів.


У рамках підготовки, яку проводить Національна школа суддів, суддя КГС Людмила Стратієнко проаналізувала практику розгляду корпоративних спорів КГС та Великою палатою ВС.

Як повідомили у прес-службі КГС, окрему увагу приділено похідному позову. Так, акцентовано на тому, що позивачем за таким позовом завжди є юридична особа.

Жваву дискусію викликало обговорення законодавчої заборони розгляду спорів, що виникають з корпоративних відносин та правочинів щодо корпоративних прав (акцій), у спрощеному провадженні. Л.Стратієнко наголосила, що такий розгляд є звуженням процесуальних прав сторони та істотним порушенням норм процесуального права. Свою позицію вона проілюструвала на прикладі постанови КГС у справі №925/1476/17.

Крім того, доповідач зупинилася на нюансах спорів, що пов’язані з реалізацією прав на обов’язковий викуп акцій товариством, навівши як приклад постанови КГС у справах №№914/940/17 та 923/415/17, а також на питання, пов’язані з примусовим викупом акцій власником домінуючого пакета. Суддя наголосила, що у таких провадженнях слід приділяти особливу увагу встановленню підстав для проведення процедури обов’язкового викупу, а також визначенню справедливої ціни акцій.