Закон і Бізнес


Вихідні дні - 2019: Кабмін визначив святкові та вихідні дні


Святкові та вихідні дні з урахуванням перенесення робочих. Для збільшення натисніть на зображення.

21.01.2019 12:34
2500526

Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням рекомендував графік перенесення робочих днів у 2019 році з урахуванням встановлених законом святкових і неробочих днів в Україні.


Розпорядження Кабміну від 10 січня 2019 року № 7-р, яке традиційно розробило Мінсоцполітики, з'явилося на Урядовому порталі, передає "Закон і Бізнес".

Згідно із законом подібні перенесення робляться «з метою створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу».

За загальним правилом, враховуючи положення статті 73 Кодексу законів про працю України (з урахуванням останніх змін), у 2019 році на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводитиметься у такі святкові дні і дні релігійних свят:

1 січня - Новий рік (вівторок);

7 січня - Різдво Христове, православне (понеділок);

8 березня - Міжнародний жіночий день (п’ятниця);

28 квітня - Пасха (неділя);

1 травня - День міжнародної солідарності трудящих (середа);

9 травня - День Перемоги (четвер);

16 червня - Трійця (неділя);

28 червня - День Конституції України (п’ятниця);

24 серпня - День незалежності України (субота);

14 жовтня - День захисника України (понеділок);

25 грудня - Різдво Христове, католицьке (середа).

Відповідно до статті 67 КЗпП , якщо святковий або неробочий день збігається з суботою або неділею, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про перенесення робочих днів у 2019 році», вівторок, 30 квітня, також стане вихідним днем. Таким чином, на Великдень (Пасху) утвориться п'ять вихідних днів з 27 квітня по 1 травня.

На святкування нового 2020 року також пропонується утворити чотириденні канікули з 29 грудня 2019 по 1 січня 2020 року. Розпорядження передбачає 30 та 31 грудня 2019 року зробити вихідними.

Правда ці перенесення доведеться відпрацьовувати по суботах. Згідно з документом, робочими мають стати суботи 11 травня, 21 та 28 грудня 2019 року.

Варто зауважити, що графіки вихідних днів розраховані для працівників з 5-денним робочим тижнем. А розпорядження про перенесення робочих днів завжди носить рекомендаційний характер. Згідно КЗпП остаточне рішення про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві приймає власник або уповноважений ним орган (керівник) підприємства шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документа.

Як оплачується робота та лікарняні у зв'язку із перенесенням вихідних і робочих днів можна дізнатися тут.

Коли вигідно брати відпустку - у травні чи липні, з понеділка або в якийсь інший день? Відповіді на ці питання залежать від того, що для вас важливіше: побільше погуляти або отримати більше відпускних. Формулу розрахунку відпускних і заробітної плати можна побачити тут.

Закон і Бізнес