Закон і Бізнес


Клопотання на виживання


№45 (1395) 10.11—16.11.2018
2700

Невдалий день законника почався з того, що журналісти прийняли замість нього рішення, а закінчився тим, що хакери викликали до нього службу з надзвичайних ситуацій. А все для того, щоб зірвати прийняття ухвали.


Із суддею Голосіївського районного суду міста Києва Юрієм Мазуром трапилась неймовірна історія. Все — і його телефон, і соцмережа, і рішення, які йому належало прийняти — все опинилось поза межами його впливу.

Ю.Мазур наступного дня мав розглянути клопотання будівельної компанії про скасування арешту майна у кримінальному провадженні. Але антикорупційний портал раптом розмістив статтю, в якій вказано, що Ю.Мазур має намір прийняти рішення на користь будівельної компанії. Того ж дня до нього зателефонували невідомі особи і попросили дати пояснення щодо прийнятого рішення, хоча розгляду справи ще не було.

Вранці, коли мало відбутись те злощасне засідання, раптом все вийшло з-під контролю. Хтось написав від імені судді пост у Фейсбуку, в якому Ю.Мазур пообіцяв бандитам тюрми. З обох телефонних номерів судді були викликані різні екстрені служби: поліція, служба з надзвичайних ситуацій, аварійна газу. З номерів судді повідомили про викрадення машини, витік газу і так далі.

Коли суддя прибув до суду, на нього чекали агресивні молодики, які вимагали відводу, журналісти та… лист від заступника голови Вищої ради правосуддя, який несподівано запросив чоловіка на індивідуальну співбесіду.

Попри всі негаразди, Ю.Мазур почав розглядати клопотання. Та раптом йому подзвонили: всі викликані екстрені служби стоять під дверима його дому.

Таку поведінку суддя вважає незаконним тиском та втручанням та просить ВРП вжити заходів (№5470/0/6-18) .