Закон і Бізнес


Українців штрафуватимуть за незаконне використання символіки Нацполіції


02.11.2018 15:39
3847

В Україні сьогодні, 2 листопада, набув чинності закон, яким будуть введені штрафи за нелегальне використання назви і символів поліцейських. Штрафи будуть варіюватись від 17 тис. до 85 тисяч гривень.


Згідно закону № 2584-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання найменування та ознак належності до Національної поліції України», ознаками належності до поліції є символіка поліції, однострій поліцейських, спеціальні звання, відомчі відзнаки, спеціальний жетон та службове посвідчення поліцейського, передає «ЗіБ».

Як повідомили в прес-службі МВС, фактично штрафи почнуть діяти в травні 2019 року.

За незаконне використання фізичною особою ознак належності до Національної поліції України або незаконне використання фізичною особою на транспортному засобі найменування Національної поліції України чи похідних від нього, у тому числі викладених іноземною мовою, тягнуть за собою накладення штрафу від 17 до 34 тис. гривень.

За аналогічні дії, здійснені органами органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними особами, фізичними особами-підприємцями, а також громадськими об’єднаннями передбачено штрафи від 34-51 тис. гривень.

Повторне порушення протягом року передбачає штрафи від 51 до 68 тис. грн, а для органів, ФОП і юросіб покарання складатиме від 68 до 85 тис. грн. штрафу.